Yangın Alarm Sistemleri

  • Konvansiyonel Yangın İhbar Kontrol Panelleri
  • Konvansiyonel Sensörler
  • Konvansiyonel İhbar Elemanları

Yangın alarm bilgisini bölge olarak verebilen bir sistemdir. (ör. 1.kat Yangın Alarmı, 5.Bölge Yangın Alarmı gibi) .

Yangın alarm bilgisi nokta olarak alınmak istenirse (ör.  1.Kat Ahmet Bey’in odası yangın alarmı, veya 1.kat Çay Ocağı yangın alarmı gibi) adresli yangın alarm sistemleri kullanılmalıdır.

Konvansiyonel yangın alarm panellerinin 8, 16, 24, 32, 40 ve 48 bölge kapasiteli modelleri mevcuttur.

Her algılama hattı üzerinde toplamda 20 adet dedektör ve istenilen sayıda yangın ihbar butonu bağlanabilir (fakat ilgili mekanda yangın alarmı verilecek bölgeler belirlenirken yapının mimari yapısı göz önüne alınmalıdır. Örneğin, iki ayrı kat tek bölge olarak belirlenmemelidir. Yangın alarmı verilen bölgeye en çabuk ulaşılması düşünülerek bölgelendirme yapılmalıdır).

Yangın alarmı anında aktif olabilen 1 adet siren, ve 2 adet kuru kontak çıkışları vardır. Bu kontak çıkışlarından asansörlere “acil durum” bilgisi gönderilebilir, havalandırma fanları devreye sokulabilir, veya telefon arama modüllerine “aramaya başla” komutu verilebilir.

Panele opsiyonel olarak programlı röle modülü, uzaktan izleme paneli (paralel gösterge paneli) gibi modüler elemanlar bağlanabilir (RS485).

LCD ekran sayesinde kullanıcılar yangın alarm bilgisini veya arıza bilgisini sadece led göstergeli olan panellere göre daha çabuk görebilir ve anlayabilirler. Böylelikle çok önemli olan yangın alarmına daha kısa sürede müdahaleyi gerçekleştirmiş olurlar.

  • Adresli Yangın İhbar Kontrol Panelleri
  • Adresli Sensörler
  • Adresli Giriş/Çıkış Modülleri

Adreslenebilir giriş ve çıkış modülleri bağlanabilme, Kısa devre izolator modülü bağlanabilme, Kolay kurulum ve devreye alma, İngilizce ve Türkçe Menü seçeneği, “walk test” özelliği sayesinde anlık dedektör, giriş /çıkış modülleri izleyebilme, mekan tespiti ve alarmsız test edilebilme, T tipi bağlantıya izin verebilen hat protokolü.

Konvansiyonel giriş modülleri bağlanabilme ve daha birçok özellik.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart