blank

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı ev sistemleri, daire veya bina sakinlerine binanın işlevleri üzerinde gelişmiş izleme ve kontrol sağlamak için geliştirilmiş otomasyon sistemleridir. Örneğin akıllı bir ev aydınlatma, sıcaklık, çoklu ortam, güvenlik, pencere ve kapı işlemlerinin yanı sıra diğer birçok işlevi de kontrol edebilir.

Akıllı evler, ev sahiplerine bir evin birçok yönünü izleyerek ‘akıllı’ geri bildirim ve bilgi sağlamak için ‘ev otomasyonu’ teknolojilerini kullanır. Örneğin, akıllı bir evin buzdolabının içeriği kataloglanabilir, menüler önerilebilir, sağlıklı alternatifler önerilebilir ve yiyecekler tükendikçe yedeklemeler yapılabilir. Akıllı bir ev, kediyi beslemeye ve bitkileri sulamaya bile özen gösterebilir.

Gelişmiş ev otomasyon sistemlerini çalıştırmak için gereken ek kablolama ve kontrollerle birçok yeni ev inşa ediliyor. Retro-fitting (akıllı ev teknolojilerini mevcut bir mülke eklemek), onu akıllı bir ev haline getirmek için bir ev, kabloları yönlendirme ve sensörleri uygun yerlere yerleştirme nedeniyle gerekli teknolojileri yeni bir eve eklemekten çok daha maliyetlidir.

Akıllı ev otomasyon sistemlerinde en önemli unsur ise servisi sağlayacak firmanın uzmanlığı ve tecrübesidir. Kurulum için birlikte çalışacağınız firmanın, isteklerinizi anlaması ve ihtiyacınız olanı size sağlaması dikkat etmesi gereken en önemli prensiptir. Siberbil Güvenlik Ve Otomasyon Sistemleri olarak başta Çeşme, İzmir olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına akıllı ev sistemleri ve güvenlik hizmetleri sağlamaktayız. Siz de bilgi almak isterseniz hemen arayabilirsiniz.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart